
109,99 €
Including VAT, plus shipping costsFeaturing a quad-core 64-bit processor, wireless networking, dual-display output and 4K video playback, Raspberry Pi 400 is a complete personal computer, built into a compact keyboard.
Raspberry Pi 400 is ideal for surfing the web, creating and editing documents, watching videos, and learning to program using the Raspberry Pi OS desktop environment.
Raspberry Pi 400 is available in a number of different regional variants and as either a computer kit, containing everything you need to get started (except for a TV or monitor), or a computer unit only.
| Processor | Broadcom BCM2711 quad-core Cortex-A72 (ARM v8) 64-bit SoC @ 1.8GHz |
| RAM | 4GB LPDDR4-3200 |
| Connectivity |
|
| GPIO | Horizontal 40-pin GPIO header |
| Video & sound | 2 × micro HDMI ports (supports up to 4Kp60) |
| Multimedia |
|
| SD card support | MicroSD card slot for operating system and data storage |
| Keyboard | 78- or 79-key compact keyboard (depending on regional variant) |
| Power | V DC via USB connector |
| Operating temperature | 0°C to +50°C |
| Dimensions | 286 mm × 122 mm × 23 mm (maximum) |
| Compliance | For a full list of local and regional product approvals, please visit www.raspberrypi.org/documentation/hardware/ or raspberrypi/conformity.md |
| Article number | 184288 |
| Manufacturer | RASPBERRY PI FOUNDATION |
| Manufacturer Part Number | SC0385 |
| EAN | 633696493025 |
109,99 €
Including VAT, plus shipping costs| Article number | 184288 |
| Manufacturer | RASPBERRY PI FOUNDATION |
| Manufacturer Part Number | SC0385 |
| EAN | 633696493025 |
You have a question regarding one of our products? You are searching for a rare set?
Our team of experts will be happy to help you!
With the customer card you collect points worth 5% of your purchase with every transaction in our shop or in our online shop.
For orders with a value of 100 € and more, standard shipping to many EU countries is free of charge.
Place your order conveniently online and collect your goods in our shop yourself. You will be informed as soon as the order is ready.
All prices incl. VAT. Crossed-out prices correspond to the previous LToys price.
All data generated during your visit on ltoys.lu is transmitted SSL-encrypted.
You can pay securely and conveniently at our shop. Whether online via a payment service provider or by bank transfer.
We use cookies and similar technologies to personalise content and improve your experience. They are also used to provide basic website functionality and to understand how customers use our website and to use this information to improve the website.
To continue, please select one of the two options. You can adjust your settings at any time.
With which cookie settings do you want to proceed?